Uszkodzenia lusterek - znasz to uczucie?

Uszkodzenia lusterek nikogo dziś nie dziwią. Kiedyś lusterka w samochodzie były synonimem luksusu, dziś są podstawowym elementem wyposażenia auta, który w największym stopniu narażony jest na zniszczenie.

Uszkodzenie lusterka nie wywołuje w nas potrzeby szybkiej naprawy. Uważamy, że nawet bez sprawnych lusterek możemy jakiś czas jeździć, a naprawy dokona się przy okazji bardziej kompleksowego serwisu.

Jest to bardzo poważny błąd, gdyż te niepozorne lusterka są podstawowym elementem, ktory wpływa na nasze bezpieczeństwo. Jeżdżąc bez sprawnych lusterek możemy nie zauważyć wyprzedzającego nas auta. Trudno także będzie nam zaparkować na zatłoczonym parkingu przed hipermarketem.

Uszkodzone lusterka to dziś zmora kierowców, przede wszystkim tych, pochodzących z dużych miast. Zatłoczone parkingi przed sklepami i urzędami, wąskie bramy wjazdowe - to wszystko sprawia, że o obtarcie lusterka czy wybicie szybki nie jest trudno. Nie mówiąc już o wandalach, niszczących samochody podczas ulicznych bójek.

Na uszkodzenia wpływają także słabe umiejętności kierowców, brawura i brak wyobraźni, które pozwalają im myśleć, że zmieszczą się w wąskim przesmyku na zatłoczonej ulicy. Brak rozsądku sprawia, że pieniądze na naprawę lusterka musi wyłożyć nie tylko winowajca, lecz także poszkodowany.

Na szczęście zepsute lusterko możemy szybko wymienić. W każdym sklepie motoryzacyjnym bez trudu znajdziemy szeroki wybór różnych modeli lusterek, dopasowanych do konkretnych marek i modeli samochodów.

Przy okazji wymiany, możemy też zainwestować w droższe, ale bardziej zaawansowane technologicznie lusterka podgrzewane, z antyrefleksem czy elektrycznie regulowane. Możemy też dopasować sobie wkłady, wybierając szkła płaskie, sferyczne bądź asferyczne.

Koszt wymiany waha się od 25 do 50zł. Warto części zamiennych poszukać na aukcjach internetowych, w komisach z częściami używanymi, aby obniżyć wydatki.

Te osoby, które zdecydują się jednak na kupno nowych części zamiennych, mogą je dobrać w salonach firmowych, serwisach, sklepach z auto częściami. Wybór i ceny przyprawiają co prawda o zawrót głowy, ale dla miłośników samochodów cena nie gra roli, kiedy chcemy by nasze auto prezentowało się jak najlepiej.

Coraz częściej wybieramy także lusterka o bardziej opływowych kształtach, które lepiej komponują się z nowoczesną linią najnowszych samochodów. Bez względu jednak na to, na jaki typ lusterek się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, by nie zaniedbywać ich wymiany, kiedy zostaną uszkodzone. Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.