Samochody terenowe to świetny sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu

Ludzie różnie spędzają wolny czas. Wszystkie formy łączy fakt, że mają nam pomóc w zrelaksowaniu się, nabraniu dystansu do rzeczywistości, do problemów, z jakimi się borykamy. Niektórzy lubią czytać w spokoju książki, a inni wolą czuć wiatr we włosach i przypływ adrenaliny. Dla tych ostatnich stworzono quady i samochody terenowe.

Samochody terenowe pozwalają pokonywać bezdroża, tereny położone z dala od zabudowań i niekiedy cywilizacji. Takie wyprawy są niesamowitym przeżyciem, odskocznią od codzienności. Pozwalają na totalne odstresowanie się, reset, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup lub wynajem takich pojazdów.

Równie świetnie bawić się można, jeżdżąc quadem. Czy są quady? To zwykle czterokołowe pojazdy określane fachowo jako motocykle na czterech kołach (choć spotkać można również maszyny trójkołowe oraz wyposażone w sześć i osiem kół). Steruje się nimi za pomocą drążków kierowniczych, czyli kierownicy znanej z roweru czy motocykla.

Quady mogą być wyposażone w napęd na dwa lub cztery koła. Napęd kwalifikuje je do poruszania się w danym typie terenu. Przykładowo pojazdami z napędem na jedną oś (są to zwykle quady sportowe) można swobodnie jeździć po niezbyt wymagającym obszarze. W górach (ratownictwie górskim) i rolnictwie sprawdzają się maszyny z układem 4×4, które pozwalają dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc.