Nowocześniejsze lusterka samochodowe kuszą nowymi funkcjami

Lusterka samochodowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego auta, który wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki lusterkom możemy bowiem cały czas kontrolować sytuację za nami; możemy także monitorować zachowanie siedzących z tyłu pasażerów.

W każdym sklepie z częściami samochodowymi, bez trudu wyposażymy się w odpowiednie dla naszego auta zamienniki. Sklepy z autoczęściami oferują nam bogaty wybór dostępnych lusterek, dopasowanych do modelu naszego auta i indywidualnych preferencji.

Ponieważ moda na nowoczesne technologie stale się rozwija, rozwój ten nie mógł ominąć także firm produkujących lusterka. Uniwersalne, standardowe elementy to już przeszłość - dziś liczy się postęp, a ten wymaga ciągłego dostosowywania się do aktualnych trendów.

Dlatego w modzie są lusterka o opływowych kształtach, idealnie komponujące się z nowoczesną, stylową linią aut. Zamontowane powłoki antyrefleksyjne sprawiają, że promienie słoneczne nie odbijają się w naszymm lusterku, co dotąd utrudnialo widoczność.

Podobne problemy sprawiały strumienie światła z reflektorów samochodów jadących za nami - one także odbijały się w naszych lusterkach, oślepiając kierowców. Obniżało to znacząco komfort i bezpieczenstwo jazdy, nie dziwi więc nikogo fakt, że producenci lusterek postanowili temu przeciwdziałać.

Nowoczesne lusterka samochodowe są również elektrycznie sterowane, co pozwala regulować je bez konieczności żmudnego kręcenia gałką, jak to miało miejsce w przypadku starszych modeli. Dziś regulacja kąta nachylenia lusterek odbywa się za sprawą jednego przycisku - w każdej chwili kierowca, bez dokonywania karkołomnych ewolucji, może dopasować widoczność do tej, która mu najbardziej odpowiada.

W sklepach z częściami do aut możemy kupić także podgrzewacze do lusterek, dzięki czemu nie będziemy musieli sie martwić zimą o to, że lusterka zamarzną i stracimy cenny czas na ich skrobanie.

Także w zakresie wyboru wkładów do lusterek, bogata oferta może przyprawić o zawrót głowy - do kupienia są lusterka sferyczne, asferyczne i płaskie. Nazwy brzmią może nieco enigmatycznie, ale ich zastosowanie to podstawa bezpiecznej jazdy.

Lusterka ze szkłami sferycznymi można spotkać w większości jeżdżących po naszych drogach aut. To tradycyjnie stosowane lusterka, powiększające pole widzenia. Lusterka asferyczne różnią się od tych pierwszych tym, że zapewniają dużo większe powiększenie pola widzenia, montowane są zazwyczaj w samochodach luksusowych. Szkła płaskie natomiast nie zwiększają pola widzenia, większość osób nie jest do nich przekonana, ale lusterka płaskie mają też swoich zwolenników.